Pečiatkové farby

Pečiatkové farby

Pečiatka s názvom a adresou firmy, logom značky, rozprávkovou postavičkou či dátumom. Používate pečiatky každý deň vy, vaši kolegovia alebo najmenší členovia domácnosti? Doplňte si u nás zasoby kvalitných pečiatkových farieb, aby ste ich mali vždy po ruke.

Kvalitné farby na pečiatky

Farby na pečiatky sú neoddeliteľnou súčasťou každej kancelárie alebo domácnosti, kde sa pravidelne používajú pečiatky. Vyberať kvalitné farby na pečiatky je pritom dôležité nielen pre kvalitu odtlačku, ale aj dlhodobú životnosť pečiatky. Vďaka presným a odolným farbám s ostrým pigmentom budú vaše pečiatky vytvárať čisté odtlačky dlhšiu dobu, ako keby ste zvolili menej kvalitné modely za nižšiu cenu.

Správna farba na pečiatky - ako si vybrať?

Pri výbere farby je rozhodujúci predovšetkým typ pečiatky, na ktorý sa chystáte farbu použiť. Medzi pečiatkovými farbami sú obľúbené najmä farby na báze vody, napríklad od značky DONAU, ktoré sú najuniverzálnejšie a vhodné na gumené aj samofarbiace pečiatky. Možnosťou sú aj farby bez oleja pre suché pečiatkové podušky, ktoré vyrába obľúbená značka Koh-i-Noor.

Všímajte si rýchlosť schnutia, pigmentáciu aj ostrosť

Používate pečiatku len s textom, alebo je súčasťou aj obrázok? Aj tento faktor môže pri výbere farby zavážiť. Pre textové pečiatky je dôležité vyberať farbu s dostatočnou pigmentáciou, aby boli výsledné odtlačky jasné, ostré a zreteľné. V prípade pečiatok s obrázkom myslite na to, aby sa farba nerozpíjala a dokázala verne zachytiť aj najmenšie detaily. Skvelé sú aj praktické farby s rýchloschnúcou konzistenciou, ktorá minimalizuje rozmazanie odtlačku.

Pečiatkové farby na papier, kartón aj plast

Dôležité je zamyslieť sa aj nad povrchom, na ktorý najčastejšie pečiatkujete, keďže niektoré povrchy absorbujú farbu viac ako iné. Ideálne je overiť si vždy kompatibilitu vybranej farby s konkrétnym povrchom, či už ide o kancelárske papiere, hrubšie ozdobné hárky, kartóny alebo plast.

 

Rozhodnúť môže napokon aj balenie farby na pečiatky. Pečiatkové farby sú v našej ponuke dostupné v rôznych objemoch od 28 až do 50 ml, pre väčšie prevádzky a firmy sú možnosťou aj zvýhodnené balenia.