Recyklovaný a ekologický papier

Recyklovaný a ekologický papier

Používanie recyklovaných a ekologických papierov predstavuje dôležitý krok pri ochrane planéty a je symbolom udržateľného využívania prírodných zdrojov. Na našom webe Consul.sk nájdete široký sortiment týchto typov papierov, ktoré sú ideálne na bežné kancelárske použitie aj viaceré typy tlače.

Ekologické a recyklované papiere z našej ponuky

Čo si ako prvé predstavíte, keď počujete slovné spojenie ekologický papier? Napadne vám tmavý hrubší hárok s matným povrchom? V minulosti to tak bolo, súčasné technológie však už umožňujú výrobu recyklovaných a ekologických papierov s takmer rovnakou farbou, hrúbkou a povrchom ako tradičné papiere. Vyberte si z našej širokej ponuky ekologických a recyklovaných kancelárskych papierov výhodné balenie šetrné k prírode aj vy.

Recyklovaný kancelársky papier veľkosti A4

Recyklovaný kancelársky papier sa vyrába z druhotných surovín a recklovaných materiálov, ako sú staré noviny či kancelárske dokumenty. Vďaka výrobe recyklovaných hárkov sa redukuje ťažba drevín a zmenšuje sa tak negatívny vplyv ľudskej činnosti na planétu. Papiere z recyklovaných materiálov sú pritom rovnako kvalitné a vhodné na bežné použitie ako tradičné kancelárske papiere.

Kvalitný recyklovaný papier je vhodný aj do tlačiarne

Váhate, či sú recyklované papiere vhodné aj do tlačiarní? Je to tak. Na recyklovaný papier je možné tlačiť na väčšine tlačiarní s rovnakou kvalitou ako pri tradičnom papieri, dá sa preto použiť na vytlačenie bežných dokumentov, brožúr aj letákov.

Ekologické kancelárske papiere

Alternatívou k bežným papierom sú okrem tých recyklovaných aj ekologické modely. Pri výrobe ekologických papierov sa používajú trvalo obnoviteľné prírodné zdroje ako drevo z certifikovaných lesných hospodárstiev, konopné vlákno alebo iné druhy rastlinných vlákien. Proces výroby je charakteristický minimálnym používaním chemických látok a energií, čo znižuje negatívny vplyv na prírodu. Pri viacerých produktoch tohto typu si môžete všimnúť aj certifikáty o šetrnosti k životnému prostrediu.

 

Myslite na planétu a životné prostredie aj pri výbere kancelárskeho papiera. Náš e-shop vám prináša hneď niekoľko environmentálnych riešení v podobe rozličných recyklovaných a ekologických papierov, ale napríklad aj ekologických čističov a tekutých mydiel.

Filter
Nastaviť zostupný smer

4 Items

na stránku
Filter
Nastaviť zostupný smer

4 Items

na stránku