Fotopapier

Fotopapier

Plánujete vytlačiť vaše fotografie alebo významné dokumenty v domácej tlačiarni? Základom úspechu a získania živých trvácnych fotiek je práve kvalitný fotopapier. V našom sortimente nájdete rôzne typy od viacerých výrobcov, stačí len zvoliť ten pravý.

Lesklý, pololesklý aj matný fotopapier

Máte predstavu, na čo chcete vlastne použiť fotopapier a ako by mal vyzerať finálny výsledok? Podľa odpovede na túto otázku sa najlepšie rozhodnete, aký typ fotopapiera bude pre vás ideálny. Kým lesklý poskytuje žiarivé farby a vynikajúci kontrast, matný má tendenciu eliminovať odrážanie svetla a odtlačky prstov. Pololesklý fotopapier predstavuje zlatú strednú cestu; často vie ponúknuť najvhodnejší kompromis medzi intenzitou farieb a redukciou odleskov. 

Kvalitný fotopapier a jeho absorbčné schopnosti

Kvalitný fotopapier by mal mať dostatočnú hrúbku a hladkú textúru, čo prispeje k dokonalej reprodukcii farieb a detailov. Rovnako dôležitá je aj absorpčná schopnosť papiera, ktorá ovplyvňuje, ako rýchlo farby po tlači uschnú. Tento údaj nájdete v parametroch pri každom produkte v našej ponuke. Myslite na to, že čím vyššiu absorpčnú schopnosť bude fotopapier mať, tým dlhšia bude životnosť tlače.

Pri výbere fotopapiera môže zavážiť aj cena

Keď vyberáte fotopapier, rozhodujúca môže byť podobne ako pri iných papierenských potrebách aj cena. V našom sortimente nájdete fotopapier za rôzne ceny, produkty si môžete nechať prakticky zoradiť aj podľa nich. Nezabúdajte však na to, že nižšia cena nemusí vždy znamenať horšiu kvalitu. Na bežné použitie je skvelou voľbou cenovo dostupný fotopapier s dobrými vlastnosťami, kúpiť sa oplatí aj väčšie, cenovo najvýhodnejšie balenia.

Fotopapier do tlačiarne – myslite na kompatibilitu

Pri výbere fotopapiera je zásadná aj jeho kompatibilita s tlačiarňou. Keďže nie všetky tlačiarne sú rovnaké, je dôležité overiť, či vybraný fotopapier bude s tou vašou spolupracovať bez problémov. Pred nákupom je teda ideálne zistiť, či je vybraný papier kompatibilný s typom atramentu alebo technológie, ktorú vaša tlačiareň používa. U nás nájdete špeciálny fotopapier do laserovej tlačiarne aj papier ideálny pre atramentovú tlač.

 

Netoxické, šetrné k životnému prostrediu, s overenými certifikátmi kvality. Okrem cenovo dostupnejších variantov na bežné použitie v našej ponuke nechýbajú ani luxusnejšie fotopapiere s vysokým rozlíšením a špičkovými vlastnosťami pre profesionálov. Ktorý z desiatky typov a balení si vyberiete vy?

Filter
Nastaviť zostupný smer

17 Items

na stránku
Filter
Nastaviť zostupný smer

17 Items

na stránku