Plotrové role

Plotrové role

Tlač stavebných plánov, máp, architektonických výkresov či veľkých grafík. Práve pri takýchto projektoch sa najčastejšie využíva plotrový papier, dostupný v praktických baleniach za výhodnú cenu. 

Plotrový papier do veľkoformátových tlačiarní

Plotrové role patria medzi špeciálne druhy papiera určené pre tlač na plotroch, profesionálnych veľkoformátových tlačiarňach. V porovnaní s bežnými domácimi a kancelárskymi tlačiarňami poskytujú tie plotrové maximálnu presnosť a ostrosť detailov a umožňujú tlačiť rôzne typy dokumentov na veľké formáty. 

Na tlač technickických výkresov, máp a grafík

Plotrový papier sa využíva v rôznych oblastiach, najčastejšie sa s ním však možno stretnúť v architektúre, inžinierstve, geodézii a kartografii. Pri tlači technických výkresov, stavebných plánov, geodetických máp a iných podobných projektov, kde je nevyhnutná presnosť, sú plotrové papierové role a kotúče nenahraditeľné. 

Do odolného plotrového papiera sa oplatí investovať

Špeciálny papier do veľkoformátových tlačiarní má niekoľko výnimočných vlastností. Vyniká napríklad odolnosťou voči vode a rôznym poveternostným vplyvom, výkresy a grafiky sa tak nepoškodia ani pri nepriaznivých vonkajších podmienkach. Plotrové role tiež bývajú zvyčajne širšie a dlhšie než bežné tlačové formáty, umožňujú tak tlač rozsiahlych grafík, výkresov a plánov v jednom nepretržitom toku. Kvalitný plotrový papier taktiež disponuje povrchovou úpravou, ktorá podporuje vysokú farebnú reprodukciu a optimálne tlačové výsledky.

Plotrové role – ako sa rozhodnúť pre tie správne?

Pri výbere plotrového papiera je dôležité venovať pozornosť niekoľkým kľúčovým faktorom. Prvým z nich je gramáž papiera, ktorá ovplyvňuje jeho pevnosť a odolnosť, druhým môže byť už spomínaná povrchová úprava. Podceniť netreba ani kompatibilitu papiera s typom atramentu alebo toneru vo veľkoformátovej tlačiarni.

 

S kvalitným plotrovým papierom môžete posunúť vaše tlačové projekty na celkom novú úroveň. Preskúmajte našu ponuku a vyberte si plotrové role, ktoré najviac vyhovujú vašim požiadavkám.

Zvolenému výberu neodpovedá žiadny produkt.