Sekundové lepidlá

Sekundové lepidlá

Rýchla oprava drobných porúch aj dlhodobé spoľahlivé spojenie rôznych materiálov. Sekundové lepidlá patria medzi obľúbených pomocníkov v domácnosti, zísť sa určite môžu aj vám. 

Sekundové lepidlá pre rýchle a efektívne spojenie materiálov

Sekundové lepidlo patrí medzi špeciálne látky s vysokou priľnavosťou (známe aj ako adhezíva). Tento typ lepidla na rozdiel od univerzálnych lepidiel, lepiacich tyčiniek či modelov v spreji mimoriadne rýchlo tuhne a zabezpečuje pevné spojenie medzi povrchmi. Kvalitné sekundové lepidlo totiž v reakcii s vlhkosťou vzduchu polymerizuje a vytvára tak silné spojenie medzi jednotlivými materiálmi.

Univerzálne sekundové lepidlo na kov, sklo, plast či drevo

Väčšinu sekundových lepidiel je možné použiť na rôzne typy povrchov vrátane porcelánu, keramiky, plastov, gumy, kože, dreva, kovov, kartónu či korku. Ak sa však chystáte lepiť konkrétny materiál častejšie, môžete si vybrať okrem univerzálnych aj špecializované sekundové lepidlo na plasty, kovy či drevo.

Flexibilné gélové sekundové lepidlo Loctite

V oblasti sekundových lepidiel patrí medzi zákazníckych favoritov najmä značka Loctite, a to vďaka svojej spoľahlivosti aj inovatívnemu prístupu k vývoju produktov. Väčšina lepidiel od Loctite je gélová alebo tekutá a vyniká svojou bezkonkurenčnou flexibilitou a odolnosťou. Špeciálna konzistencia navyše zabezpečuje, že lepidlo nebude stekať ani kvapkať, niekoľko sekúnd po nanesení vám tiež umožní korigovať a upraviť zalepenie.

Ako odstrániť sekundové lepidlo?

Aj keď je sekundové lepidlo vynikajúce pri spájaní materiálov, občas predsa len môže dôjsť k chybnému použitiu. Na odstránenie tohto odolného lepidla môžete skúsiť použiť napríklad acetón – jednoducho navlhčeným odličovacím tampónom natrite vybraný povrch a nechajte pár minút pôsobiť. Pri hrubších vrstvách lepidla je zvyčajne možné aj mechanické odstránenie s pomocou brúsneho papiera, postupujte však mimoriadne opatrne, aby ste nepoškodili povrch pod lepidlom.

 

Už ste si prezreli našu ponuku a objednali to správne sekundové lepidlo? Nezabudnite, že pri práci s ním je dôležité postupovať opatrne, používať ochranné pomôcky a nezabúdať na dostatočnú ventiláciu.

Filter
Nastaviť zostupný smer

11 Items

na stránku
Filter
Nastaviť zostupný smer

11 Items

na stránku